Π.Α.Ε. Αιγάλεω (1983-84) : Όρθιοι οι Νίκος Παντελής, Δαυΐδ Μαύρος, Δημήτρης Πιστόλης, Άρης Δαμιανίδης, Νίκος Βαλλιάνος (αείμνηστος), Στέφανος Παπαθεοδώρου και κάτω οι Γιώργος Αθανασιάδης, Δημήτρης Πηγαδίτης, Δημήτρης Μπεκιάρης, Φώτης Ούτσικας και Κώστας Καραλής.

Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου 2016

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: Αντίπαλος ο Μητσάρας!

Ο Πηγαδίτης (2ος κάτω από αριστερά) ως παίκτης του Παναρκαδικού
Στις 13 Σεπτεμβρίου του 1987 ο Δημήτρης Πηγαδίτης αγωνίσθηκε για πρώτη φορά ως αντίπαλος του Αιγάλεω, στον εντός έδρας αγώνα της ομάδας μας κατά του Παναρκαδικού (τελικό σκορ 2-1 υπέρ του "Σίτι"), για την πρώτη αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας (περίοδος 1987-88).

Σε εκείνο το δραματικό μάλιστα ματς, ο Πηγαδίτης είχε πετύχει προσωρινά την ισοφάριση (1 - 1) στο 80ο λεπτό, ενώ τα δυο Αιγαλεώτικα τέρματα σκόραραν οι Γιάννης Λιανός (69’) και Βαγγέλης Παραπραστανίτης (90’).