Η Οδοντιατρική Σχολή Πρωταθλήτρια!

Τα μέλη της ποδοσφαιρικής ομάδας της Οδοντιατρικής Σχολής της Αθήνας, που κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα της σεζόν 1987-88. Το στιγμιότυπο έχει ληφθεί ακριβώς μετά από τη βράβευσή τους, που έγινε στην κεντρική αίθουσα τελετών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

Στη δεύτερη θέση το "Σίτι", 82-58 στο Γέρακα!

Φωτό: ΕΣΚΑ
Μια σπουδαία νίκη πέτυχε χθες το βράδυ το μπάσκετ ανδρών του Αιγάλεω Α.Ο. μέσα στο κλειστό του Γέρακα επί του τοπικού Κρόνου με σκορ 82 - 58 (ενώ στο ημίχρονο έχανε με 39 - 35) και πλέον βρέθηκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης έπειτα από 15 αγώνες που έχουν παιχθεί για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας (ΕΣΚΑ)

Οι αθλητές του Κώστα Μιχελιουδάκη ύστερα από ένα μάλλον μέτριο α' 20λεπτο ( 22 - 19 και 13 - 20 ήταν τα επιμέρους σκορ που σημείωσαν στα δυο πρώτα 10λεπτα) αντεπιτέθηκαν με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου και στην τρίτη περίοδο ανέκαμψαν πλήρως (σερί 27 - 5) με αποτέλεσμα να φτάσουν στην -άνετη τελικά- επικράτηση (20 - 14 ήταν το σκορ στο τελευταίο 10λεπτο). Η σύνθεση: Κυριακόπουλος 27 (4 τρίποντα), Βαρθακοκοίλης 20 (2), Μούγιος 14, Παπαϊωάννου 5 (1), Κουρής 5, Οικονόμου 4, Αλ. Χανιώτης 3 (1), Κούτρας 2, Τσατσάνης, Κακαβούλας, Ζαμπέτας, Ντόμαλης.