Τα μέλη της Επιτροπής Σωτηρίας του Αιγάλεω Α.Ο. (2009-10)

Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

Στη δεύτερη θέση το "Σίτι", 82-58 στο Γέρακα!

Φωτό: ΕΣΚΑ
Μια σπουδαία νίκη πέτυχε χθες το βράδυ το μπάσκετ ανδρών του Αιγάλεω Α.Ο. μέσα στο κλειστό του Γέρακα επί του τοπικού Κρόνου με σκορ 82 - 58 (ενώ στο ημίχρονο έχανε με 39 - 35) και πλέον βρέθηκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης έπειτα από 15 αγώνες που έχουν παιχθεί για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας (ΕΣΚΑ)

Οι αθλητές του Κώστα Μιχελιουδάκη ύστερα από ένα μάλλον μέτριο α' 20λεπτο ( 22 - 19 και 13 - 20 ήταν τα επιμέρους σκορ που σημείωσαν στα δυο πρώτα 10λεπτα) αντεπιτέθηκαν με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου και στην τρίτη περίοδο ανέκαμψαν πλήρως (σερί 27 - 5) με αποτέλεσμα να φτάσουν στην -άνετη τελικά- επικράτηση (20 - 14 ήταν το σκορ στο τελευταίο 10λεπτο). Η σύνθεση: Κυριακόπουλος 27 (4 τρίποντα), Βαρθακοκοίλης 20 (2), Μούγιος 14, Παπαϊωάννου 5 (1), Κουρής 5, Οικονόμου 4, Αλ. Χανιώτης 3 (1), Κούτρας 2, Τσατσάνης, Κακαβούλας, Ζαμπέτας, Ντόμαλης.