70 χρόνια Α.Ο. Αιγάλεω City

Με την ευκαιρία του σημαντικού επιτεύγματος της ομάδας της πόλης μας –η οποία επέστρεψε στη Γ΄ Εθνική κατηγορία- αλλά και με την ευτυχή συγκυρία της συμπλήρωσης 70 ετών δράσης του ιστορικού «Α.Ο. Αιγάλεω», ένα νέο, πολύ ενδιαφέρον βιβλίο – λεύκωμα εκδόθηκε και κυκλοφορεί ήδη.

Το 80-σέλιδο βιβλίο του κ. Νίκου Δημ. Νικολαΐδη με τίτλο «70 χρόνια Α.Ο. Αιγάλεω (1947 – 2017)» περιέχει πλήθος ιστορικών στοιχείων από την πορεία του συλλόγου, αλλά και της ίδιας της πόλης. Επιπλέον, την έκδοση διανθίζουν 60 πρωτότυπα σχέδια του συγγραφέα, στιγμιότυπα από αγώνες του Αιγάλεω κατά τη δεκαετία του ’80.

Για παραγγελίες (τιμή βιβλίου: 5 ευρώ) οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 6975816818 ή με ηλεκτρονικό μήνυμα στο aNwDyNos@gmail.com

Για να δείτε το video από την παρουσίαση του βιβλίου, πατήστε ΕΔΩ

Πέμπτη, 29 Σεπτεμβρίου 2011

Άνετα το Αιγάλεω, 2-0 τα Σούρμενα στο Κύπελλο

Σε μεγάλα κέφια ο Δουκάκης, σκοράρει ακατάπαυστα!
Ένα εύκολο απόγευμα πέρασαν χθες στο "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης" οι παίκτες του Θωμά Γράφα, επικρατώντας εύκολα με σκορ 2-0 του ΑΣ Σουρμένων (ομάδας Α΄ ΕΠΣΑ) για τον τρίτο γύρο του Αθηναϊκού Κυπέλλου, την ίδια ώρα που η ΑΕ Αιγάλεω έχανε μέσα στο ΔΑΚ Αιγάλεω (0-1), για την ίδια διοργάνωση από το Φωστήρα και αποκλείονταν.

Και τα δυο τέρματα της ομάδας του "Σίτι" πέτυχε ο Στράτος Δουκάκης (ο οποίος διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας) με ισάριθμα σουτ στο ξεκίνημα και στο τέλος της αναμέτρησης (13', 92'). Ακόμη, στο 60' το Αιγάλεω κέρδισε πέναλτι (χέρι αμυντικού) αλλά ο Τεγούσης το χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ένα ακόμη δοκάρι είχε ο Κώστας Κωνσταντόπουλος στο 58ο λεπτό. Καλές ευκαιρίες χάθηκαν από τους Δουκάκη και Ντελμεκούρα.

Αιγάλεω: Βούλγαρης, Ζαφειράτος, Τσιρογιάννης, Αθ. Τεγούσης, Παπαδόπουλος, Π. Κωνσταντόπουλος, Ντελμεκούρας (74΄ Βασιλικής), Δουκάκης, Τζανετάκος (92΄ Σιδέρης), Καραγιάννης, Δημητρίου (46' Κ. Κωνσταντόπουλος).