Π.Α.Ε. Αιγάλεω (1983)

Π.Α.Ε. Αιγάλεω (1983-84) : Όρθιοι οι Νίκος Παντελής, Δαυΐδ Μαύρος, Δημήτρης Πιστόλης, Άρης Δαμιανίδης, Νίκος Βαλλιάνος (αείμνηστος), Στέφανος Παπαθεοδώρου και κάτω οι Γιώργος Αθανασιάδης, Δημήτρης Πηγαδίτης, Δημήτρης Μπεκιάρης, Φώτης Ούτσικας και Κώστας Καραλής.

Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου 2016

Σαν σήμερα: Εθνικός Αστέρας – Αιγάλεω 1 - 2

Στις 23 Δεκεμβρίου του 1992 το Αιγάλεω κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-1 στη Νέα Φιλαδέλφεια επί του -τυπικά γηπεδούχου- Εθνικού Αστέρα, για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νότου στη Γ’ Εθνική της αγωνιστικής περιόδου 1992-93. Στο δραματικό εκείνο παιχνίδι κατά το οποίο οι Καισαριανιώτες προηγήθηκαν με 1 - 0 στο σκορ χάρις σε γκολ του Απόστολου Βρύνιου απ’ το 25ο λεπτό, ο  κορυφαίος της αναμέτρησης Βαγγέλης Μέλλος είχε ισοφαρίσει στο 65ο λεπτό και ο Χάρης Παπαγεωργίου είχε πετύχει το νικητήριο τέρμα (79’).